Edukacyjne prezenty urodzinowe dla dzieci

Jeszcze kilkanaście lat temu nasze pociechy cieszyły się z drobnym podarunków urodzinowych i spędzały sporo wolnego czasu na świeżym powietrzu. Obecnie większość dorosłych by zadowolić dzieci planuje większe wydatki. Nowy tablet, telefon komórkowy czy elektryczna hulajnoga znajdują się na czele listy prezentów urodzinowych. Decydując się jednak na taki krok sprawiamy, dziecko jest bardziej zamknięte w sobie i izoluje się od rówieśników. Czy istnieją inne bardziej atrakcyjne rozwiązania?

Prezenty, które bawią i uczą

By wybrać prezent, który będzie miał korzystny wpływ na rozwój naszego dziecka i posłuży mu na długie lata należy kierować się przede wszystkim tym, w jakiej dziedzinie nauki nasza pociecha czuje się najpewniej. Oczywiście, scenariusz, w którym nie interesują ją przedmioty szkolne jest bardzo często spotykany, ale nie ma tak naprawdę młodego człowieka, który nie jest ciekawy świata, co może być przydatną wskazówką.
liczydło

Młody przyrodnik

Jeśli dziecko lubi spędzać czas na łonie natury, obserwować okoliczną faunę i florę to idealnym wyborem będą zestawy kształtujące przyrodnicze zapędy naszego malucha. Dużym zainteresowaniem cieszą się lornetki, mini teleskopy oraz mikroskopy. Stanowią doskonałą alternatywę do kolejnych gier komputerowych oraz spędzania czasu przed telewizorem. Natomiast specjalne programy edukacyjne dołączone do przytoczonych narzędzi będą dodatkowym atutem korzystania z nowych prezentów.

Umysł ścisły

Młodzi ludzi często już we wczesnych dzieciństwie przejawiają pewne talenty, które uwydatniają się podczas uczenia się przedmiotów ścisłych. Analityczne i strategiczne myślenie to bardzo pożądane cechy, które podobnie jak wszelkie talenty warto rozwijać. Przydadzą się bowiem w szkole oraz na dalszych etapach edukacji. Doskonałym prezentem dla dziecka o skłonnościach do matematycznego główkowania są szachy. Dostarczają rozrywki, uczą logicznego myślenia, koncentracji oraz współpracy. Pięknie się prezentują, o czym można się przekonać zaglądając na stronę www https://www.szachowo.pl a możliwość urządzenia rozgrywek szachowych będzie nie lada gratką dla każdego malucha.

Humanista

Dzieci, które uwielbiają przeżywać przygody z bohaterami książek oraz bawić się w teatrzyk czy rysować wykazują często humanistyczne zapędy. Warto wyposażyć je wówczas w odpowiednie przyrządy. Nowe książki, stroje do przebierania czy sztangi do malowania to tylko niektóre sprawdzone propozycje. Niemałym wzięciem cieszą się także różne wyklejanki oraz urządzenia do tworzenia muzyki.