Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem – czy to ma sens?

Oddłużanie może być procesem długotrwałym, którego skutki nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Tak przecież jest z kredytami konsolidacyjnymi, które pomagają zebrać wszystkie zadłużenia w jedno. Od razu efektu nie widać, ale pozostaje świadomość tego, że w takim ustawieniu spłacimy nasze należności szybciej i bez problemów. Podobnie jest podczas zadłużenia z komornikiem. Różnica polega na tym, że osobom zadłużonym, a już tym bardziej z zajęciami komorniczymi, żaden bank niestety nie będzie chciał pomóc. Co w tym przypadku zrobić najlepiej, gdzie szukać pomocy?

Szybka pożyczka w parabanku

Jest to wyjście tylko wtedy, kiedy kwota, którą możemy otrzymać w całości pokryje nasz dług. Tego typu pożyczki „nie nadają” się więc dla dłużników, których długi przewyższają wartość około 4-5 tysięcy złotych, bo właściwie taką sumę maksymalnie można otrzymać w typowym parabanku.

Problemem numer dwa jest okres trwania pożyczki. Na rynku pozabankowych pożyczek zazwyczaj mamy 30 dni na spłatę zadłużenia. Są jednak firmy, które świadczą usługi wraz ze spłatą miesięczną, czyli ratalną. Będzie to niewątpliwie lepszy pomysł, niż pobieranie pożyczki w pełnej kwocie swojego zadłużenia, jedynie na 30 czy 40 dni.

Firmy pożyczkowe proponujące pożyczki w systemie ratalnym:
  • Aasa: www.asakredyt.pl. Pożyczka na maksymalnie 18 miesięcy w wysokości do 2 000 zł
  • Provident: www.provident.pl. Pożyczka maksymalnie na 90 tygodni w wysokości do 10 000 zł
  • Bocian Pożyczki: www.bocianpozyczki.pl. Maksymalny okres pożyczkowania wynosi 62 tygodnie. Pożyczkę dostaniemy do kwoty 6 000 zł

Czy w ogóle otrzymam pożyczkę mając komornika?

Zaletą parabanków jest to, że nie są one tak restrykcyjne, jak banki. W parabanku nie obowiązuje typowe Prawo bankowe. Są to instytucje, które same sobie tworzą prawo wewnętrzne ustalając limity, koszty, czy sprawdzając swoich klientów.

Większość z firm sprawdza KRD, jak również bazy typu BIG czy BIK. W tych firmach dłużnik z komornikiem będzie miał problem z otrzymaniem pożyczki. Niektóre z nich jednak wprowadzają politykę bardziej przyjazną i pomocną. Otrzymanie pożyczki wiąże się wtedy jednak z dostarczeniem dokumentów, które przekonają parabank, że koniec końców wywiążemy się z umowy.

Biznesmeni przy komputerze

Poszukiwanie rzetelnej firmy

Decydując się na pożyczkę w parabanku a jednocześnie posiadając już zadłużenie wraz z komornikiem, należy bardzo uważnie przenalizować każdą przedstawianą nam ofertę. Bardzo łatwo bowiem właśnie tym krokiem trafić w tzw. pętlę zadłużenia.

Rady dla zadłużonych:
  • Wybieraj pożyczkodawcę roztropnie, nie śpiesz się, daj sobie czas na przemyślenie sprawy
  • Spróbuj pożyczki u znajomych, rodziny, pomocy innego typu przed podjęciem dodatkowego zobowiązania
  • Wybierając firmę pożyczkową sprawdź wszelkie rankingi (możesz je znaleźć na naszej stronie), które pozwolą Ci wybrać firmę najlepszą: najtańszą, rzetelną i taką, której można zaufać
  • Sprawdzaj przykładowe RRSO pożyczek i kwoty spłaty
  • Szukaj opinii byłych klientów o danej firmie oraz zapoznaj się z opiniami ekspertów. Opinie o większości firm pożyczkowych również znajdziesz na naszej stronie
  • Nie bierz kilku pożyczek jednocześnie w wielu firmach, aby nie popaść w spiralę zadłużenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *