Szybki kredyt bez zdolności kredytowej tylko w wybranych parabankach

Kredyt w banku kojarzy nam się z obliczaniem zdolności kredytowej klienta. I słusznie, bo tak właśnie jest. Co jednak w przypadku parabanków, czyli tworów prywatnych, które nie podlegają pod rygorystyczne prawo bankowe? Otóż parabanki nie muszą obliczać zdolności kredytowej swoich klientów, aby móc zaoferować im pożyczkę lub szybki kredyt konsumencki. W tym przypadku stają się świetnym wyjściem dla osób z przejściowymi problemami finansowymi czy raczej negatywną historią kredytową.

Zdolność kredytowa ważnym wyznacznikiem dla banków

Dzięki obliczeniu zdolności kredytowej danego klienta, instytucja finansowa w prosty sposób może podjąć decyzję o przyznaniu kredytu lub pożyczki. Zdolność kredytowa daje informacje o tym, czy dana osoba będzie w stanie spłacić pożyczkę. Może również pomóc w ocenie tego w jakiej maksymalnej wysokości pożyczka może zostać udzielona. W ten sposób analizuje się miesięczne wydatki, a następnie od pozostałej kwoty odejmuje kwotę raty, czy spłaty pożyczki. Bank lub parabank może więc zaproponować pożyczkę w mniejszej kwocie niż ta, o którą z początku wnioskował pożyczkobiorca.

Posiadanie zdolności kredytowej jest niezbędnych warunkiem otrzymania kredytu lub pożyczki w banku. Bank może udzielić pożyczki lub kredytu bez zdolności kredytowej tylko wtedy, kiedy dana osoba posiada szczególnego rodzaju zabezpieczenia kredytu lub przedstawi bankowi swoisty „plan” naprawy swojej sytuacji finansowej.

Prawo bankowe, Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 rokuPrzez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie”

Szybki kredyt bez zdolności kredytowej?

Pożyczka bez badania zdolności kredytowej jest łatwa do uzyskania wnioskując o nią w popularnych parabankach. Niektóre z nich jednak podobnie do banków, próbują obliczać zdolność kredytową, posiłkując się swoimi własnymi wyznacznikami.

Do firm, które proponują pożyczki bez badania zdolności kredytowej, a przy tym oferta ich jest ciekawa dla potencjalnego pożyczkobiorcy należą: Vivus, Łatwy Kredyt i SMS365. Według naszych analiz są to jedne z firm proponujących najtańsze pożyczki na rynku pożyczek pozabankowych bez badania zdolności kredytowej klientów.

Oferta Vivus.pl
 • W firmie Vivus.pl pożyczyć można od 100 do 3 500 zł na okres od 1 do 30 dni
 • Pożyczkę można pobrać tylko raz w danym czasie, tzn. nie można mieć kilku pożyczek jednocześnie
 • Pierwsza pożyczka do kwoty 1400 zł jest darmowa
 • Jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty
 • Pożyczkę dostanie każdy w wieku od 20 do 78 lat
Oferta firmy Łatwy Kredyt
 • Łatwy Kredyt proponuje pożyczki w kwocie od 100 do 3 000 zł na okres od 7 do 30 dni
 • Pierwsza pożyczka całkowicie za darmo do kwoty 1 000 zł
 • Należy posiadać od 20 do 65 lat
Oferta SMS365
 • Pożyczmy od 200 do 3 000 zł z tym, że pożyczka się sumy pełne. Dostępne kwoty pożyczek to kolejno: 200, 300, 600, 900, 1 200, 1 500, 2 000, 2 500 i 3 000 zł
 • Okres pożyczkowania może wynieść 15 lub 30 dni
 • Wiek pożyczkobiorcy: od 20 do 65 lat
 • Wystarczy jedynie dowód osobisty, firma nie wymaga innych, dodatkowych dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *